Ryby
Býk Lev Panna
Škorpión Blíženci
Váhy Baran Rak
Vodnár
Kozorožec
Strelec
*/?>


Untitled Document

Horoskop - Panna

Panna - Virgo  ( 24.8 - 23.9 )

Živel: zem
Vládca: planéta Merkúr
Farby: gaštanová, hnedá
Kov: ortuť, bizmut
Drahokamy: smaragd, achát, topás

Vládcom znamenia Panna je Merkúr - planéta pomenovaná po rímskom poslovi bohov. Panny ovplyvňuje najmä v oblasti myslenia, no hlavne im dáva dar analyzovať všetko čo robia. Povestná je ich poriadkumilovnosť a čistotnosť. Sú maximálne zodpovedné v pracovnom aj osobnom živote. Mať Pannu ako zamestnanca je skutočná výhra. Ich vzácnou cnosťou je skromnosť, ktorá je niekedy až príliš veľká na schopnosti, ktorými disponujú.
Uplatnia sa ako ekonómovia, úradníci, asistenti, alebo bankoví pracovníci.  Sebavedomejšie typy bývajú  vynikajúcimi manažérmi práve pre náročnosť nie len k svojim podriadeným, ale ak k sebe samým.

ŽENY

Ak si ich predstavujete podľa názvu znamenia, tak si musíte trochu poopraviť svoju obrazotvornosť. Nie sú to žiadne lesné víly, ale veľmi elegantné ženy. Sú dokonalé gazdinky a o životných partneroch, ktorých si vyberajú, si nikto nedovolí povedať niečo kritické.Všetko, čoho sa dotknú, žiari čistotou, čo nezriedka hraničí až so sterilitou. Máloktorá žena sa vie tak dokonale zladiť od farby a štýlu účesu cez mejkap, šperky, kabelky, oblečenie, až k topánkam. Dajú sa prirovnať k rozprávkovej Popoluške - na jednej strane pracovité a skromné, na druhej reprezentatívne dámy.

MUŽI

Veľmi si potrpia na eleganciu, či už klasickú, alebo športovú. Upravia sa dokonca, aj keď idú vyniesť odpadky. Sú nesmierne pracovití, o čom svedčia ich osobné úspechy, a za svoju prvoradú povinnosť považujú materiálne zabezpečenie svojej rodiny. Tak ako ženy v znamení Panny, tak aj muži si potrpia na čistotu a poriadok, predovšetkým na osobnú hygienu a vône. Majú pokojný hlasový prejav a diplomatické vystupovanie dokonca aj v situáciach, keď iný strácajú kontrolu nad sebou aj nad celou situáciou. Niekedy až prehnane lipne na detailoch a pritom stráca zmysel pre celok.

Vyrobil Jozef Polčic, kreativci.eu