Ryby
Býk Lev Panna
Škorpión Blíženci
Váhy Baran Rak
Vodnár
Kozorožec
Strelec
*/?>


Untitled Document

Horoskop - Lev

Lev – Lion (23. 7. – 22. 8.)

Živel: oheň
Vládca: Slnko
Farby: zlatá
Kov: zlato
Drahokamy: krištáľ, diamant, jantár, rubín, granát, citrín, karbunkul

Vládcom znamenia Lev je Slnko – ktoré bolo starovekými národmi považované za božstvo. Veď aj lev je chápaný ako kráľ zvierat a v celom zverokruhu je znamenie Leva najvýraznejšie a najdominantnejšie zo všetkých. Presne takí sú aj ľudia narodení pod jeho vládou. Vyžaruje z nich sebavedomie a silná energia. Ich vystupovanie je zväčša dôstojné, príjemné a autoritatívne. Levi majú radi nezávislosť, slobodu a veria vo svoje vlastné sily a schopnosti, preto sa vedia výborne uplatniť vo vedúcich pozíciách, ale s odvahou sa púšťajú aj do podnikania. Mnohí nachádzajú uplatnenie ako psychiatri či chirurgovia. V umeleckých kruhoch majú úspech ako režiséri, fotografi či maliari.

ŽENY

Levice disponujú obrovským temperamentom, pôvabom, šikovnosťou a, samozrejme, ženskosťou, zo všetkého by mohli rozdávať a ešte im zostane. Uvedomujú si to a presne podľa toho sa aj správajú. Niekedy sa môže zdať, že sa dokonca vyvyšujú nad ostatných. Ale ak ich spoznáte, tak zistíte, že ženy narodené v znamení Leva sú oslnivé, vtipné, inteligentné, schopné a neodolateľne ženské. Zbožňujú prepych, honosné veci, ako sú luxusné autá, krásne šaty či drahé kožuchy. Muži túžiaci po Leviciach by mali vedieť, že sú to veľmi náročné ženy, ktoré sa nedajú skrotiť ani obmedzovať.

MUŽI

Otvorenosť, úprimnosť, činorodosť, ale aj pokoj – to je len zopár vlastností, ktorými sa môžu pýšiť muži v znamení Leva. Vedia byť prívetiví, zdvorilí a ochotní pomôcť. Za to všetko očakávajú nekonečný obdiv a uznanie. K svojim partnerkám sa často správajú príliš majetnícky, no nešetria na žiadnych prostriedkoch, aby im vytvorili dokonalé podmienky na pohodlný život. Majú vysoké ambície, ktoré sa snažia dosiahnuť vlastnými schopnosťami a silami. Svoju energiu vynakladajú tam, kde vedia, že sa im to oplatí a budú mať z toho osoh. Sú dobrými kritikmi, svojich priateľov sa však vedia zastať slovom aj skutkom.

Vyrobil Jozef Polčic, kreativci.eu