Ryby
Býk Lev Panna
Škorpión Blíženci
Váhy Baran Rak
Vodnár
Kozorožec
Strelec
*/?>


Untitled Document

Horoskop - Blíženci

Blíženci - Gemini (25.5.-21.6.)

Živel: vzduch
Vládca: planéta Merkur
Farby: dúhová, béžová, modrá
Kov: ortuť, zlato
Drahokamy: jantár, akvamín, krištáľ, chalcedón

Vládcom znamenia Blíženci je Merkúr - najrýchlejsie sa pohybujúca planéta z celej slnečnej sústany, pomenovaná po rímskom poslovi bohov. Z astrologickeho pohladu Blíženci predstavujú intelekt, vnímavosť a myslenie, čo ich predurčuje ľahko nadväzovať kontakty, a tak sú stále v kurze. Ich charakteristickou črtou je dvojakosť, takže rovnako ako vedia byť dobrosrdečný a ochotný, vedia sa zmeniť na tvrdých a impulzívnych. Sú veľmi originálny, bystrí, pohotoví, očarujúci, príjemní a majú zmysel pre humor a taktnosť. Ale zväčša im chýba trpezlivosť a vytrvalosť. Blíženci odmietajú stereotyp, potrebujú cítiť voľnosť a zmeny. Preto sú z ních dobrí novinári, právnici či politici.

ŽENY

Nepoznajú fádnosť a nudu a sú z nich dokonalé a odvizané spoločníčky, v zápätí starostlistlivé domáce gazdiny, ktoré sa bez problémov prevtelia vo vážne intelektualky študujúce významných filozofov a s prehľadom diskutujú o politike, alebo poézii. Akoby v jednej osobe boli obsiahnuté všetky povahy a typy žien celého sveta. Ženy tohoto znamnenia neustále túžia po veľkej láske a zamilovanosti už od svojej útlej mladosti až do neskorého veku. Po svojom boku potrebujú mužov, ktorí sú povahovo a psychicky pevní a mladiství, aby neustále dokázali upútať ich pozornosť a zároveň zvládli ich temperament.

MUŽI

Blíženci sú odborníkmi v pretvarkach a predstieraní, no vždy ochotne pomôžu každému, kto je momentálne v núdzi. Majú veľký dar reči, ktorý používajú všade, hlavne v prítomnosti nežného pohlavia. Intenzívne sa o všetko zaujúmajú, su zvedaví a vyhľadávajú extrémy každej oblasti ich života. Nech robia čokoľvek, myšlienkami sú vždy o krok vpredu a niekde úplne inde. Často cítia, že by ich chceli byť najradšej na dvoch miestach naraz. Sú nečitateľní a nevyspytateľní. Skrotiť ich temperament a nepokojnú dušu dokážu iba trpezlivé a podobne zmýšľajúce ženy.

Vyrobil Jozef Polčic, kreativci.eu